TriSolar

FARMY FOTOWOLTAICZNE

Własna elektrownia słoneczna to nie tylko źródło odnawialnej energii, pozwalające ograniczać emisję dwutlenku węgla, ale także inwestycja dająca możliwość obniżenia rachunku za prąd, dająca możliwość generowania dodatkowego zysku.

Farmy fotowoltaiczne stają się coraz powszechniejszym widokiem w Polsce. Z czego wynika ich popularność? Przede wszystkim z tego, że w ostatnich latach spadały ceny poszczególnych podzespołów, z których powstają instalacje. Ważnym czynnikiem jest też wysoka wydajność produkcji energii elektrycznej pozyskiwanej z promieniowania słonecznego. Klaruje się też sytuacja prawna, a niewykorzystaną energię można odsprzedawać.

Największą zaletą farm jest przewidywalność produkcji. Nawet gdy dni są bardziej pochmurne, to właściciele nie muszą obawiać się że wydajność fotowoltaiki spadnie. Wykorzystuje ona bowiem zjawisko światła rozproszonego.

Farmy fotowoltaiczne

Obecnie zapotrzebowanie na energię elektryczną w domach i przedsiębiorstwach rośnie, dlatego coraz więcej osób jest zainteresowanych uzyskaniem dostępu do alternatywnego źródła. Farma fotowoltaiczna to miejsce, które jest w stanie pozyskać sporo energii pochodzącej z promieniowania słonecznego i przetworzyć ją na prąd przemienny o napięciu 230  V. W ten sposób można częściowo uniezależnić się od dostawców zewnętrznych i realnie wpłynąć na obniżenie swoich rachunków za media. Ale to jeszcze nie wszystko.

Elektrownia słoneczna to rozwiązanie ogromnego problemu, z jakim boryka się Łódź i inne większe miasta w Polsce – smogu. Emisja dwutlenku węgla jest tutaj minimalna, dlatego jakość powietrza pozostaje bardzo dobra. Jeżeli zależy Ci na przyszłościowej inwestycji, która daje zarobek (zgromadzoną w elektrowniach słonecznych energię można odsprzedawać z zyskiem), a przy tym chcesz przyczynić się do propagowania postaw ekologicznych postaw na farmę fotowoltaiczną w wykonaniu specjalistów TriSolar!