TriSolar

WIATY FOTOWOLTAICZNE

Nasza firma zajmuje się także budową samochodowych wiat fotowoltaicznych. Jest to idealne zabezpieczenie pojazdu przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowym atutem jest możliwość podłączenia systemu ładowania aut elektrycznych dzięki któremu można zasilić swój pojazd niezależnie od dostawcy energii. Wiata pokryta panelami może także stanowić dodatkowy element wspierający domową instalację fotowoltaiczną. Wykorzystaj każdą powierzchnię na produkcję energii, nawet swoje miejsce parkingowe !

trisolar-fotowoltaika-panele-fotowoltaiczne-wiaty-solarne

Wiata fotowoltaiczna

Postawienie solidnej wiaty fotowoltaicznej pozwala ergonomicznie zagospodarować przestrzeń przy domu lub miejscu pracy. Stawiamy na wysokosprawne rozwiązania, które pozwalają czerpać i przetwarzać 10 kW – ilość wystarczającą do tego, żeby zaspokoić potrzeby standardowego budynku jednorodzinnego.

Oczywiście zawsze, przed rozpoczęciem prac i przed zaprojektowaniem konstrukcji wiaty pod panele fotowoltaiczne przeprowadzamy audyt energetyczny. To na tej podstawie udaje nam się ustalić, jakie jest zapotrzebowanie danej nieruchomości na prąd. Dysponując tymi informacjami, możemy ustalić, ile paneli słonecznych powinno znaleźć się na dachu i jakiej klasy sprzęt powinien to być.

Wraz z dobrze dopasowanymi falownikami oraz innymi komponentami, instalacja fotowoltaiczna staje się dodatkowym lub głównym źródłem zasilania domu w energię elektryczną.

Projektowanie i budowa konstrukcji pod panele fotowoltaiczne

Konstrukcja wiaty pod panele fotowoltaiczne wymaga starannego zaplanowania, a następnie wykonania. Musimy ustalić, czy konstrukcja będzie drewniana, czy stalowa, jaka będzie jej długość, szerokość, wysokość oraz kąt nachylenia. Chodzi o to, aby wiata stała się nie tylko miejscem instalacji paneli solarnych, ale też pełniła funkcję garażu dla samochodu. A to jeszcze nie wszystko.

Decydując się na montaż wiaty z panelami na dachu i pobierając z tego źródła 10 kW lub mniej (w zależności od potrzeb) można też ładować samochody z napędem hybrydowym lub całkowicie elektrycznym. Jak widzisz – jedna inwestycja, a szereg korzyści.