TriSolar

Dogodne miejsce montażu instalacji fotowoltaicznej

Montaż paneli fotowoltaicznych może być tak naprawdę wykonany w różnych miejscach, w zależności od tego, gdzie jest usytuowany nasz dom i jaki mamy dach. Gdzie dokładnie możemy zamontować instalację ?

Dach skośny – Jeżeli dach jest ze spadem i spad jest w stronę południową, to można na nim właśnie umieścić panele fotowoltaiczne. Trzeba je umieścić oczywiście odpowiednio wysoko oraz pod odpowiednim kątem, tak by mogły zbierać jak najwięcej energii słonecznej. Ustawienie ich w odpowiedni sposób i w odpowiednim miejscu na pewno przyniesie oczekiwane rezultaty.

Dach płaski – Niekiedy domy mieszkalne, lecz znacznie częściej obiekty przemysłowe posiadają dach płaski, wówczas do instalacji paneli fotowoltaicznych należy zastosować dedykowaną konstrukcję wsporczą na której umieścimy panele PV. Wyróżniamy dwa podstawowe systemy: inwazyjne i bezinwazyjne, te drugie znane bardziej jako systemy balastowe.

 

Konstrukcja wolnostojąca – Warto też zwrócić uwagę na fakt, że jeżeli nie mamy miejsca na dachu, to panele fotowoltaiczne używane można również umieścić w innym miejscu – możliwe jest np. umieszczenie paneli w ogrodzie na konstrukcji wolnostojącej.