TriSolar

Jaka ilość paneli fotowoltaicznych jest Ci potrzebna ?

Na początku zadaj sobie kilka pytań i ustal jakie są Twoje cele. Czy chcesz zminimalizować emisję CO2 ?  Zmaksymalizować swój zwrot z inwestycji ? Czy zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy z domowego budżetu ? Celem większości osób jest oszczędność pieniędzy i jednocześnie minimalizacja wpływu na środowisko. Buduje to świadomość nowoczesnego – ekologicznego stylu życia. Aby obliczyć ilu paneli fotowoltaicznych potrzebujesz, musisz wiedzieć ile energii zużywa Twój dom.

Najprostszym rozwiązaniem problemu postawionego w tytule artykułu jest konsultacja z przedstawicielem naszej firmy, który bezpłatnie i dokładnie za pomocą specjalistycznego oprogramowania określi poziom nasłonecznienia Twojego dachu. Na podstawie zebranych pomiarów oraz informacji o średnim zużyciu energii zaprojektujemy optymalną instalację która będzie służyła latami. 

Aby określić średnie zapotrzebowanie na energię w swoim gospodarstwie domowym, sprawdź historię swoich rachunków za prąd. Wówczas można obliczyć, ile paneli słonecznych potrzebujesz. Pamiętaj, aby w procesie projektowania instalacji fotowoltaicznej uwzględnić ewentualną, przyszłą rozbudowę Twojej infrastruktury elektrycznej w domu (płyta indukcyjna, elektryczne ogrzewanie, klimatyzator itp.), co może zwiększyć zapotrzebowanie na energię. 

Aby poprawnie zaprojektować instalację fotowoltaiczną, nasi projektanci muszą wziąć pod uwagę szereg bardzo ważnych czynników: zapotrzebowanie energetyczne, powierzchnię wolną dachu i jego pokrycie, miejsca zacieniające instalację, usytuowanie budynku względem stron świata i wiele innych.

Zaufaj nam ! Wykonamy dla Ciebie bezpłatny audyt i zajmiemy się kompleksowo Twoją domową elektrownią.