TriSolar

Dotacja na termomodernizację domu w programie "Mój Prąd"

Źródło: NFOŚiGW

Program ma na celu ograniczenie emisji pyłów oraz innych substancji szkodliwych, które trafiają do atmosfery z domów jednorodzinnych. Głównym działaniem programu jest modernizacja pieców i kotłów na paliwo stałe oraz poprawa izolacji budynków jednorodzinnych. Te działania nie tylko mają pozytywny wpływ na środowisko, ale również przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie.

Według danych WHO, Polska jest jednym z krajów o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu. Oprócz przemysłu i transportu, ludzie również są odpowiedzialni za złą jakość powietrza. Wymiana przestarzałych pieców, które nie spełniają norm oraz spalanie substancji toksycznych, mających negatywny wpływ na środowisko, stanowi kluczową kwestię w walce z zanieczyszczeniem powietrza. Zjawisko to jest szczególnie widoczne w okresie zimowym, gdy ludzie zaczynają ogrzewać swoje domy.

W niektórych polskich województwach palenie w przestarzałych piecach węglem o niskiej jakości będzie zabronione i może prowadzić do wysokich kar finansowych.

Pomagamy uzyskać dofinansowanie z Programu „Czyste Powietrze” i przeprowadzamy pełną termomodernizację budynku.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Jak skorzystać z dofinansowania?

Aby skorzystać z dofinansowania programu „Czyste Powietrze”, należy skontaktować się z naszą firmą. W rozmowie z przedstawicielami warto powiadomić o chęci skorzystania z dotacji, dzięki czemu będą mogli lepiej Państwu doradzić oraz przygotować właściwą ofertę. Od momentu uzgodnienia szczegółów i podpisaniu umowy przystępujemy do złożenia kompletnego wniosku o dotację w imieniu klienta.